Gaziantep’e Gazilik Unvanı Verilişinin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı.
Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Yüksel NAVDAR: "Kan bağışı, can bağışı" dedi.Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi, 7 Şubat 2018 tarihinde Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyasını gerçekleştirdi.
İdari Yargıda Usul İşlemleri kitap çalışmalarını tamamlayan Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı kitap hazırlama komisyonu 7 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen yemekli toplantı ile yeni kitap çalışmalarını başlatarak istişarelerde bulundu.
Mardin 2 İdare Mahkemesi Başkanı Sayın DAVUT TAŞGIT ve Hakimlerimizden Sayın Nadide Derya SATIR, Sayın Yasemin AYDIN, Sayın Muhammed KIZILTOPRAK, Sayın Fırat KELEŞ, Sayın Alim GÜNAYDIN ve Sayın Safa BAŞAR Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR’ı ziyaret ettiler.
Adıyaman İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Alper ERGÜDER ve Hakimlerimizden Sayın Erkan BEZGİN, Sayın Abdullah AVCİL, Sayın Hüseyin ATAK ve Sayın Hakan SÖGÜTLÜ Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR’ı ziyaret ettiler.
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR, Daire Başkanlarımız ve Mahkememiz Başkan ve Hakimleri tarafından, Gaziantep merkez ve mülhakat mahkememizde görev yapan birinci sınıfa ayrılan başkan ve hakimlerine, plaketleri düzenlenen törenle takdim edildi.
Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının yazıları gereğince komisyonumuz Gaziantep Merkezinde görev yapan personelimize yapılan klavye uygulama sınav heyecanını, yarışma heyecanına çevirdik. Dereceye giren personelimize başarı belgesi ve plaketleri verildi.
Bu toprakları bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anar, Allah'tan rahmet dilerim. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
17.10.2017 ile 20.10.2017 tarihlerinde Gaziantep Bölge İdare Mahkemesinde görevli tüm personelimize Türkçe Dilbigisi ve Resmi Yazışma Kuralları'na ilişkin olarak eğitim seminerleri düzenlenmiştir.Fotoğraflar için tıklayınız.
Yargıtay 1.Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet AKARCA, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Yılmaz AKÇİL, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Yusuf Ziyaattin CENİK ve Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut AYGÜN'ün Mahkememizi ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar.
Şanlıurfa 2. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Tamer TAŞPINAR ve Hakimlerizden Sayın Ülkü ÇARDAKÇI, Sayın Fatih YANMAZ, Sayın Cahit ÇETİNSAĞ, Sayın Gökhan SOLMAZ, Sayın Hüseyin ERGEN ve Sayın Hilal ÖCAL,Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR'ı ziyaret ettiler.
Kahramanmaraş İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Emin ÖZTÜRK ve Kahramanmaraş Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Gökhan BALABAN ile Şanlıurfa Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Ersin ERYILMAZ ve Hakimlerimiz, Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR'ı ziyaret ettiler.
5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Sayın Ali EKİYOR'un Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR'ı iade ziyaretinde bulundular.
Adli Yıl Açılış Töreni Yapıldı.
Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit GÜL, Bakanlık görevini devir aldıktan sonra ilk yurtiçi gezi programında Gaziantep Adliyesi Ziyaretleri
Ataması gerçekleştirilen Başkan ve Hakimlerimiz İçin Veda Yemeği
Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR, Danıştay Genel Sekreteri Sayın Abdurrahman GENÇBAY ve Danıştay Üyeleri Sayın Ali İhsan ŞAHİN, Sayın Hasan GÜZELLER, Sayın Selami DEMİRKOL, Sayın Birgül KURT, Sayın Mehmet GÖKPINAR, Sayın Vahit KINALITAŞ, Sayın Mehmet AYDIN, Sayın Keziban Gülcan KAYA, Sayın Bilge APAYDIN, Sayın Mehmet Ali GÜMÜŞ ve Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Emrah ÖZCAN'dan oluşan heyet 21-23 Mayıs 2017 tarihlerinde Mahkememize çalışma ziyaretinde bulunmuşlardır. İstinaf mahkemelerinin faaliyete geçmesi nedeniyle yapılan ziyarette, Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ve beraberindeki heyet, uygulama ve işleyişe ilişkin değerli görüş ve önerilerini başkan ve üyelerimize aktararak karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanlar Kurulu Başkanı Sayın Yüksel NAVDAR, Başkanlar Kurulu Üyeleri Sayın Yıldırım KILIÇKIRAN, Sayın Mehmet Fatih ERCİYAS, Sayın Mustafa ARIK, Sayın Mahir DENİZ ve Sayın Haci GÖÇER'in katılımlarıyla 11.04.2017 tarihinde toplandı.
Şanlıurfa Vergi Mahkemesi Başkan ve Hakimlerimizin Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR'ı ziyaret ettiler.
Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Yılmaz AKÇİL ve Başkan Yardımcısı Sayın Rifat İNANÇ'ın Mahkememiz Ziyaretleriyle onurlandırdılar.Fotoğraflar İçin Tıklayınız.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 2. Vergi Dava Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Fatih ERCİYAS'ın Mesleki Uyum Seminerleri kapsamında Vergi Davaları ve Katma Değer Vergisi (KDV) konulu sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunum notları ve fotoğraflar sunulmuştur.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi Başkanı Sayın Mustafa ARIK'ın Mesleki Uyum Seminerleri kapsamında Tazminat Davaları konulu sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunum notları ve fotoğraflar sunulmuştur.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 2. İdari Dava Dairesi Başkanı Sayın Haci GÖÇER'in Mesleki Uyum Seminerleri kapsamında İmar Uygulamaları ve İmar Para Cezaları konulu sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunum notları ve fotoğraflar sunulmuştur.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 4. İdari Dava Dairesi Başkanı Sayın Yıldırım KILIÇKIRAN'ın Mesleki Uyum Seminerleri kapsamında İYUK Genel uygulamalar, Kanun Yolları ve Karar Gereklerinin yerine getirilmesi konulu sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunum notları ve fotoğraflar sunulmuştur.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi 1. Vergi Dava Dairesi Başkanı Sayın Mahir DENİZ'in Mesleki Uyum Seminerleri kapsamında ÖTV ve Gelir vergisi konulu sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunum notları ve fotoğraflar sunulmuştur.
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR'ın konuşmacı olarak katıldığı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun meslek etiği kodlarının belirlenmesine ilişkin geniş paydaşlı yürüttüğü proje kapsamındaki farkındalığı arttırmak gayesiyle, daire başkanlarımız, mahkeme başkanlarımız ve mahkememiz üyelerinin katılımı ile "Yargıçlar İçin Yargı Etiği" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR tarafından Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi ve İlk Derece Mahkemesi Başkan ve Üyelerine 2016 Yılı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR, Daire Başkanlarımız ve Mahkememiz Başkan ve Hakimleri tarafından, Gaziantep merkez ve mülhakat mahkememizde görev yapan birinci sınıfa ayrılan hakimlerine, ayrıca idari yargı hakimliği sınavında dereceye giren hakimlere plaketleri düzenlenen törenle takdim edildi.
04.01.2017 tarihli Gaziantep BİM Başkanlar Kurulu Toplantısı
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR ve Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Beyhan TİRYAKİ'nin Elazığ İdare Mahkemelerini ziyaretinde Sayın Başkan ve Hakimlerimizle biraraya geldiler.
Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi ve Gaziantep ilk derece mahkemeleri Başkan ve Hakimleri Tanışma Toplantısı
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR , Kahramanmaraş Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Bayram ERÇOBAN ve Kahramanmaraş Vergi Mahkemesi Üyesi Sayın Sinan ÇINAR'ın 1. Sınıfa ayrılmaları nedeniyle düzenlen törenle plaketlerini verdi.
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR,1. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Abdullah KAHRAMAN , 2. İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Mehmet Emin SEVİMLİ ve 2.Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Mahir DENİZ ile mülhakatımız Kahramanmaraş İdare ve Vergi Mahkemesi ile Kahramanmaraş Adliyesi ziyaretleri
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Üyelerinden Hakim Sayın Orhan GÜLLÜ'nün 1. Sınıfa ayrılmaları nedeniyle düzenlenen tören ile plaketlerini verdi.
Adalet Bakanı Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İPEK ve Adalet Bakanı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa EROL’un Mahkemelerimizi ziyaretleri
Başkanımız Sayın Yüksel NAVDAR, 23 Nisan Etkinlikleri Kapsamında İlköğretim öğrencilerinin makamında ağırladı